Przejdź do treści

Zajęcia z ratownictwa lodowego

Zbieramy chętnych na zajęcia z ratownictwa lodowego. Jest biało, temperatury ujemne, lód na rzece, więc jest niepowtarzalna okazja pouczyć się ratownictwa lodowego. Zainteresowanych tymi zajęciami proszę o przesłanie zgłoszenia swego uczestnictwa na adres woprlomza@wp.pl lub sms na numer 662014662.

Spotkanie niedziela 07.02.2021 godzina 10 na plaży miejskiej w Łomży.

Zabieramy ze sobą dobry humor chęć do zajęć, ciepłe napoje odzież na zmianę w której będzie można troszkę poczołgać się po lodzie, rękawiczki, ciepłe czapki, ręcznik. Osoby które maja pianki nurkowe czy pływackie zabierają je ze sobą, ponieważ potrzebnych będzie kilku pozorantów.

Czego będziemy się uczyć i zarazem trenować – udzieleniu pomocy osobom które znalazły się w wodzie po załamaniu się lodu z wykorzystaniem takiego sprzętu jak deska ortopedyczna, sanie lodowe (jak załatwimy transport dla nich) rzutka ratownicza, bojka ratownicza i koło ratownicze.

Na zgłoszenia czekamy do soboty do godziny 12. Jest jeden warunek tylko – do zajęć mogą zgłaszać się tylko wyłącznie ratownicy, którzy mają uregulowane składki członkowskie łącznie z tym rokiem.

Nikt nie wie czy za rok będzie lód, więc może warto skorzystać i poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności ratownicze o ratownictwo lodowe, bo nikt nie wie kiedy one mogą być nam przydatne przy ratowaniu życia ludzkiego na lodzie.

Trzeba mieć tylko nadzieję ze minusowe temperatury się utrzymają i lód się nie rozpuści, bo jak się rozpuści nici z zajęć.