Przejdź do treści

Konkurs – „Pozwólmy Ziemi Oddychać”

Fundacja PKO Banku Polskiego zorganizowała grantowy konkurs – „Pozwólmy Ziemi Oddychać” – dla szkół, organizacji pozarządowych oraz samorządowych placówek kultury na projekt ekologiczny.

Celem konkursu jest:

-edukacja ekologiczna

-podniesienie świadomości ekologicznej i wiedzy na temat klimatu i czystości powietrza wśród dzieci, młodzieży oraz społeczności lokalnych.

Co trzeba zrobić:

Zadanie polega na przygotowaniu projektu, który będzie jak najlepiej realizować cele konkursu i uwzględniać przynajmniej jeden z wymienionych elementów: nasadzanie młodych drzew, edukacja ekologiczna.

Pod uwagę będą brane m.in.: innowacyjność, oryginalność projektu, edukacja ekologiczna, nasadzanie sadzonek drzew, długotrwałe efekty oraz liczba zaangażowanych osób lub środowisk lokalnych w realizację projektu.

Zwycięskie projekty otrzymają dofinansowanie na ich realizację. Wysokość grantów to 10, 15 lub nawet 20 tysięcy złotych. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 1 milion złotych.

Powyższy konkurs jest wspaniałą inicjatywą na rzecz poprawy świadomości ekologicznej dlatego też zwracam się do Was z prośbą w imieniu PKO Banku Polskiego do udziału w konkursie. Niech ekologiczna edukacja zatoczy jak najszerszy krąg!

Inspiracje do opracowania projektów można znaleźć w publikacji „Pięć sposobów na ekooszczędzanie z SKO- przewodnik dla dzieci i rodziców”.


Wnioski do konkursu pod hasłem „Pozwólmy Ziemi Oddychać” należy składać elektronicznie, do 31 grudnia 2021 r. wypełniając formularz projektu lokalnego, który jest dostępny na stronie internetowej Fundacji PKO Banku Polskiego – https://www.fundacjapkobp.pl/foundation/project/project_local_add_1

Regulamin konkursu dostępny tutaj.